İade & İptal

Pialetti.com İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Mazeretsiz iade ve ürün değişimleri (Cayma Hakkı) :

Ürün çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ise 7 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. İade süreci, iade kapsamına dahil olan ürünler için geçerlidir.

 

Kapsam dışı ürünler   

-İç çamaşırları ve yıkanmış tekstil ürünleri

-Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır)

-Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir.

 

Ürün iadesinde yapılması ve dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

-Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir.

-İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir.

-İade ürünü Sürat Kargo ile tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

-Yukarıda yer alan şartlara uymayan iade edilme istekleri için 7 günlük geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

 

İade ürün için geri ödeme süresi kaç gündür ?

Tarafımıza ulaşan ürünlerin İnceleme sonrasında ürün bedelinin kredi kartınıza iadesi 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartı ekstrenize yansıması çalışılan banka işleyişine göre değişiklik göstermektedir.

 

Ayıplı Mal

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. 

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. 

Ayıplı Mal bildiriminde, düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz. 

 

 

Siparişimi iptal ettirmek istiyorum

Tarafımıza 0222 221 81 81 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan ya da info@pialetti.com adresimize iptal talebinizi iletebilirsiniz. Sipariş ettiğiniz ürünün iptal işlemlerinin yapılabilmesi için kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.

 

Ürün kargodan hasarlı çıktı, bu durumda ne yapmalıyım?

Tutanak tutturulmadan bildirilen hasarlı ürünler tarafımızca teslim alınmayacaktır. Ürünü teslim alırken, kargo görevlisinin yanında açarak kontrol etmelisiniz. Teslim aldığınız üründe ‘hasar’ oluşmuş ise ya da ambalajı ‘deforme’ ise, görevliye ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ tutturmalısınız.

Teslimat esnasında ürünü kargodan teslim alırken, mutlaka görevlinin yanında gerekli kontrolleri yapmanızı ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. İlgili ürün/ürünlerde hasar tespit etmeniz halinde, kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi ve bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz.

 

DEĞİŞİM

Ürünümü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ürünlerin “renk/beden/model” nedeniyle veya sitedeki başka bir ürün ile değişimi yapılabilmektedir. Bunun için size ulaşan tüm fatura nüshalarının eksiksiz olarak tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Aksi durumda değişim talebiniz değerlendirilmeye alınmayacaktır.

 

Ürün değişimi yapılması ve dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir

-Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen değişimler kabul edilememektedir.

-Değişim yapmak istediğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. Değişim yapmak istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir.

 

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım